Све вести

Проф. др Маја Т. Iskjerdo (Izquierdo) одржала је предавање по позиву на Универзитету  Coimbra у Португалији

Проф. др Маја Т. Iskjerdo (Izquierdo) одржала је предавање по позиву на Универзитету Coimbra у Португалији

Факултет за градитељски менаџмент-Архитектура

Наша уважена професорка Маја Т. Iskjerdo (Izquierdo) одржала је предавање по позиву у оквиру 6-ог конгреса "Амазонија и вернакуларна архитектура" на Универзитету Коимбра (Coimbra) под називом "Утицај несвесног у  архитектури Шипибо - Конибо племена".

Универзитет Коимбра је један од најстаријих универзитета на свету, основан 1290. године.

Проф.др Драгана Василски  одржаће предавање по позиву на Универзитету  Coimbra у Португалији

Проф.др Драгана Василски одржаће предавање по позиву на Универзитету  Coimbra у Португалији

Факултет за градитељски менаџмент-Архитектура

Наша уважена професорка Драгана Василски ће одржати предавање по позиву на Универзитету Coimbra у Португалији. Предавање можете пратити онлине 25. јуна са почетком у 18 часова преко линкова:

1. Meeting room: https://zoom.us/j/96731465590
  2. Stream link: https://youtu.be/GW8MEuYEiCg
Предавање Арх. Мабел Миранда, оснивача престижне  фирме 1PAX у Паризу, стручњака за архитектуру аеродрома и иноватор

Факултет за градитељски менаџмент-Архитектура

Арх. Мабел Миранда, оснивач престижне  фирме 1PAX у Паризу, стручњак за архитектуру аеродрома и иноватор, одржала је предавање о архитектури аеродрома са фокусом на аеродром Никола Тесла у Београду, пројекат на коме учествује. Предавање је одржано на Одсеку за архитектуру и урбанизам Универзитета “Унион – Никола Тесла“ у Београду.

ДРУГИ МЕЂУНАРОДНИ АРХИТЕКТОНСКИ КОНКУРС МИКРО ЕКО КУЋА 2022

Факултет за градитељски менаџмент-Архитектура

Удружење Екокултплус, Архитектонски факултет Универзитета у Београду и Магазин за еко архитектуру и културу ЕКО КУЋА, расписују Други међународни архитектонски конкурс за идејно архитектонско решење на тему МИКРО ЕКО КУЋА 2022. Позив можете погледати на ЛИНКУ.

Трибина библиотеке САНУ-Традиционално архитектонско наслеђе у региону Старе планине : архитектура која нестаје

Факултет за градитељски менаџмент-Архитектура

Библиотека Српске академије наука и уметности има част да Вас замоли да присуствујете приказивању књиге Традиционално архитектонско наслеђе у региону Старе планине: архитектура која нестаје. Говоре: академик Милан Лојаница и др Горица Љубенов, Уторак, 10. мај, 13 сати,  Београд: САНУ: Орионарт, 2020.

Распоред наставе у летњем семестру за школску 2021/22 годину Архитектура

Поштовани студенти,

распоред наставе у летњем семестру за школску 2021/22 годину за основне академске студије можете видети на ЛИНКУ и за мастер академске студије можете видети на ЛИНКУ.

Радионица просторни партизани

Факултет за градитељски менаџмент-Архитектура

Сарадња између Универзитета Унион Никола Тесла и ТУ Берлина се наставља! 14. децембра доценти Марта Брковиц́ Додиг и Милош Миловановић, докторанд Алекса Бабић са програма за Архитектуру УУНТ-а, предавач и докторанд Zuzanna Tabackova и докторанд Lydia Grešakova са ТУ Берлин организовали су онлине радионицу ‘Просторни партизани - праксе централне и источне Европе у борби за право на град’. Радионица је окупила појединце и колективе из источне / централне Европе који активно учествују у обликовању својих градова и 'борби' за градске просторе.

Global Center of Spatial Methods for Urban Sustainability

Факултет за градитељски менаџмент-Архитектура

Kick-of GCSMUS (Global Center of Spatial Methods for Urban Sustainability) пројекат на коме је Универзитет “Унион – Никола Тесла“ - програм за Архитектуру партнер моћићете да пратите уживо данас путем ливе стреам-а од 18-20 часова.

Роутлеџов приручник за игрице у архитектури и урбанизму

Факултет за градитељски менаџмент-Архитектура

Доценткиња са нашег Департмана за Архитектуру, Факултета за Градитељски Менџмент Марта Брковић Додиг  у сарадњи са професорком Линдом Н. Гроат са Таубман Колеџа за Архитектуру и Урбанизам, Универзитета Мичиген из Сједињених Америчких Држава приредила је Роутлеџов приручник за игрице у архитектури и урбанизму - Алатке за пројектовање, наставу и истразивање.