Посета Ботаничкој башти "Јевремовац"

Факултет за екологију и заштиту животне срединеОпште вести

Студенти и професори Факултета за екологију и заштиту животне средине су у оквиру теренске наставе посетили Ботаничку башту "Јевремовац", културну баштину Београда. У пратњи доцента др Waisi Hadija, као и стручног водича Ботаничке баште, студенти су имали прилику да прошире своје знање о величанственој флори Ботаничке баште у којој се налазе врсте из целог света. У оквиру импозантног Стакленика, упознали смо се са преко 1000 различитих врста биљака, груписаних географски и еколошки, а у Јапанском врту студенти су могли да осете лепоту природе кроз њену јединственост и хармонију. У отвореном простору Ботаничке баште “Јевремовац”, студенти су имали прилику да виде и чују занимљивости о дивним примерцима Панчићеве оморике, Гинкго билоба, жбуновима Хималајског биберовца, секвоја, тисе, ариша итд.
Овом посетом студенти су наставили вишегодишњу праксу реализације дела практичне наставе у Ботаничкој башти која се одвија неколико пута током сваког семестра.

Слике

• /uploads/attachment/vest/154/Poseta_Botani%C4%8Dkoj_ba%C5%A1ti_Jevremovac__2___1_.jpg
  • /uploads/attachment/vest/154/Poseta_Botani%C4%8Dkoj_ba%C5%A1ti_Jevremovac__1_.jpg
  • /uploads/attachment/vest/154/Poseta_Botani%C4%8Dkoj_ba%C5%A1ti_Jevremovac__4_.jpg