ДРУГИ МЕЂУНАРОДНИ АРХИТЕКТОНСКИ КОНКУРС МИКРО ЕКО КУЋА 2022

Факултет за градитељски менаџмент-Архитектура и урбанизам

Удружење Екокултплус, Архитектонски факултет Универзитета у Београду и Магазин за еко архитектуру и културу ЕКО КУЋА, расписују Други међународни архитектонски конкурс за идејно архитектонско решење на тему МИКРО ЕКО КУЋА 2022.

Други међународни архитектонски конкурс МИКРО ЕКО КУЋА 2022 намењен је младим архитектима, дизајнерима, пејзажним архитектима и примењеним уметницима старости до 30 година и студентима факултета из наведених области. Концепт микро куће представља јединствене архаичне објекте лоциране у природи, који су теоријски базирани на идеји о минималистичкој кући, чији је фокус на њеним функционалним, формалним и обликовним аспектима, али и на социјалним питањима. Она представља могући одговор на питање о егзистенцијалном минимуму за живот.

Рок за предају радова

1. септембар 2022.

Фонд за награде износи …………..4.000 €

Прва награда    ................................2.000 €
Друга награда................................900 €
Трећа награда................................500 €
Специјалне новчане награде ..........4x150 €

4 специјална признања студентским радовима

Више информација о конкурсу можете видети на линку:
www.congress-saee.com
www.ekokucamagazin.com/konkurs2022

Објава резултата конкурса биће 7. октобра 2022.

Додела награда обавиће се на свечаном отварању традиционалне Пете међународне Манифестације и Конгреса ОДРЖИВА АРХИТЕКТУРА - ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ (SUSTAINABLE ARČITECTURE - ENERGY EFFICIENCY - SAEE)), у петак, 7. октобра 2022. године у 19 часова у централном холу Југословенске кинотеке, Узун Миркова 1, Београд.

Позив на српском језику можете наћи на ЛИНКУ, а на енглеском језику на ЛИНКУ.

• /uploads/attachment/vest/90/mek_2022-press1en__1_.jpg
  • /uploads/attachment/vest/90/mek_2022-press2en.jpg