Sve vesti

Prof. dr Maja T. Iskjerdo (Izquierdo) održala je predavanje po pozivu na Univerzitetu  Coimbra u Portugaliji

Prof. dr Maja T. Iskjerdo (Izquierdo) održala je predavanje po pozivu na Univerzitetu Coimbra u Portugaliji

Fakultet za graditeljski menadžment-Arhitektura i urbanizam

Naša uvažena profesorka Maja T. Iskjerdo (Izquierdo) održala je predavanje po pozivu u okviru 6-og kongresa "Amazonija i vernakularna arhitektura" na Univerzitetu Koimbra (Coimbra) pod nazivom "Uticaj nesvesnog u  arhitekturi Šipibo - Konibo plemena".

Univerzitet Koimbra je jedan od najstarijih univerziteta na svetu, osnovan 1290. godine.

Predavanje Arh. Mabel Miranda, osnivača prestižne  firme 1PAX u Parizu, stručnjaka za arhitekturu aerodroma i inovator

Fakultet za graditeljski menadžment-Arhitektura i urbanizam

Arh. Mabel Miranda, osnivač prestižne  firme 1PAX u Parizu, stručnjak za arhitekturu aerodroma i inovator, održala je predavanje o arhitekturi aerodroma sa fokusom na aerodrom Nikola Tesla u Beogradu, projekat na kome učestvuje. Predavanje je održano na Odseku za arhitekturu i urbanizam Univerziteta “Union – Nikola Tesla“ u Beogradu.

Radionica prostorni partizani

Fakultet za graditeljski menadžment-Arhitektura i urbanizam

Saradnja između Univerziteta Union Nikola Tesla i TU Berlina se nastavlja! 14. decembra docenti Marta Brković Dodig i Miloš Milovanović, doktorand Aleksa Babić sa programa za Arhitekturu UUNT-a, predavač i doktorand Zuzanna Tabackova i doktorand Lydia Grešakova sa TU Berlin organizovali su online radionicu ‘Prostorni partizani - prakse centralne i istočne Evrope u borbi za pravo na grad’. Radionica je okupila pojedince i kolektive iz istočne / centralne Evrope koji aktivno učestvuju u oblikovanju svojih gradova i 'borbi' za gradske prostore.

Routledžov priručnik za igrice u arhitekturi i urbanizmu

Fakultet za graditeljski menadžment-Arhitektura i urbanizam

Docentkinja sa našeg Departmana za Arhitekturu, Fakulteta za Graditeljski Mendžment Marta Brković Dodig  u saradnji sa profesorkom Lindom N. Groat sa Taubman Koledža za Arhitekturu i Urbanizam, Univerziteta Mičigen iz Sjedinjenih Američkih Država priredila je Routledžov priručnik za igrice u arhitekturi i urbanizmu - Alatke za projektovanje, nastavu i istrazivanje.