Sve vesti

POZIV NA PREDAVANJE ISTAKNUTOG ARHITEKTE I PROFESORA HUANA PALOPA KASADA

BIOURBANIZAM ZA OSUNČANI DEO PLANETE
SREDA 16.11.2022. u 18.00 časova, Amfiteatar univerziteta

Predavanje će uključiti stvaranje principa, strategije i nedavne projekte koje je LPA Studio (Studio Huan Palop Kasado) razvio u suptropskom kontekstu Kanarskih ostrva, pokazujući ideje, kontradikcije,  i uspehe tokom ove disciplinske tranzicije.
Narednog dana, u četvrtak 17.11, diskusija se nastavlja na radionici sa studentima.
 Opširnije možete pročitati OVDE.

Neradni dan povodom obeležavanja Dana primirja u Prvom svetskom ratu

Povodom obeležavanja državnog praznika „Dana primirja u Prvom svetskom ratu“, Univerzitet “Union-Nikola Tesla“ neće raditi u petak 11.11. 2022. godine.

Srećan Dan primirja u Prvom svetskom ratu želi vam Univerzitet “Union-Nikola Tesla“

Obaveštenje o akreditaciji osnovnih i master akademskih studija studijskog programa Arhitektura i urbanizam  na Fakultetu za graditeljski menadžment

Obaveštenje o akreditaciji osnovnih i master akademskih studija studijskog programa Arhitektura i urbanizam na Fakultetu za graditeljski menadžment

Fakultet za graditeljski menadžment-Arhitektura

Dvanaesta sednica Komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta održana je 11. oktobra 2022. godine. Na Sednici, Komisija za akreditaciju i proveru kvaliteta donela je odluku o akreditaciji osnovnih i master akademskih studija studijskog programa Arhitektura i urbanizam na Fakultetu za graditeljski menadžment.

Link objave Nacionalnog tela za akreditaciju i obezbeđenje kvaliteta u visokom obrazovanju (NAT) možete pogledati OVDE.

Fakultet za graditeljski menadžment-Arhitektura

Prof. dr Gorica Ljubenov, arhitekta će učestvovati kao izlagač na prvom ''Arhitektonsko-urbanističkom forumu'', u organizaciji Inženjerske komore Srbije – Matične sekcije arhitekata koji se održava 28. i 29. oktobra 2022. godine, u Beogradu, u Velikoj sali Saveza inljenjera i tehničara Srbije, Kneza Miloša 7/III. Otvaranje skupa je u petak 28. oktobra sa početkom u 10:30 časova. Izlaganje cenjene koleginice prof. dr Gorice Ljubenov će se održati u subotu, 29. oktobra 2022. godine sa početkom u 9:00 časova.

Poziv za učešće možete videti OVDE. Program ''Arhitektonsko-urbanističkog foruma'' možete pogledati OVDE.

Obaveštenje o akreditaciji master akademskih studija studijskog programa Unutrašnja arhitektura  na Fakultetu za graditeljski menadžment

Obaveštenje o akreditaciji master akademskih studija studijskog programa Unutrašnja arhitektura na Fakultetu za graditeljski menadžment

Fakultet za graditeljski menadžment-Arhitektura

Jedanaesta sednica Komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta održana je 4. oktobra 2022. godine. Na Sednici, Komisija za akreditaciju i proveru kvaliteta donela je odluku o akreditaciji master akademskih studija studijskog programa Unutrašnja arhitektura na Fakultetu za graditeljski menadžment.

Akademski naziv koji se stiče je: Master inženjer unutrašnje arhitekture

Plan i program master akademskih studija Unutrašnja arhitektura možete pogledati OVDE.

Gejmmancipacija sad!

Fakultet za graditeljski menadžment-Arhitektura

SSRE (Švajcarsko Udruženje za Istraživanja u Obrazovanju ), AECSE (Udruženje nastavnika i istraživača u obrazovnim naukama) i ABC-Educ (Belgijsko frankofonsko udruženje za saradnju za istraživanje obrazovanja) kao i OBSEF (Observatorija za obrazovanje i obuku) Fakultet društvenih i političkih nauka Univerziteta u Lozani, udružili su snage da organizuju Međunarodnu nedelju obrazovanja i obuke koja je održana na Univerzitetu u Lozani od 12. do 16. septembra 2022. godine.

Tokom SSRE konferencije, naša vanredna profesorka na odseku za arhitekturu dr. Marta Brković Dodig je pozvana i sponzorisana da predstavi koncept „gamemancipacije“ razvijen zajedno sa profesorkom psihologije dr. Jelenom Vranješević sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. One su analizirale participativnu igru „Spektor –održivosti inspektor“ koju je razvila dr. Brković Dodig i demonstrirale transformativni i emancipatorski potencijal participativnih igara za djecu u arhitekturi i urbanizmu.

Prof. dr Maja T. Iskjerdo (Izquierdo) održala je predavanje po pozivu na Univerzitetu  Coimbra u Portugaliji

Prof. dr Maja T. Iskjerdo (Izquierdo) održala je predavanje po pozivu na Univerzitetu Coimbra u Portugaliji

Fakultet za graditeljski menadžment-Arhitektura

Naša uvažena profesorka Maja T. Iskjerdo (Izquierdo) održala je predavanje po pozivu u okviru 6-og kongresa "Amazonija i vernakularna arhitektura" na Univerzitetu Koimbra (Coimbra) pod nazivom "Uticaj nesvesnog u  arhitekturi Šipibo - Konibo plemena".

Univerzitet Koimbra je jedan od najstarijih univerziteta na svetu, osnovan 1290. godine.

Predavanje Arh. Mabel Miranda, osnivača prestižne  firme 1PAX u Parizu, stručnjaka za arhitekturu aerodroma i inovator

Fakultet za graditeljski menadžment-Arhitektura

Arh. Mabel Miranda, osnivač prestižne  firme 1PAX u Parizu, stručnjak za arhitekturu aerodroma i inovator, održala je predavanje o arhitekturi aerodroma sa fokusom na aerodrom Nikola Tesla u Beogradu, projekat na kome učestvuje. Predavanje je održano na Odseku za arhitekturu i urbanizam Univerziteta “Union – Nikola Tesla“ u Beogradu.

Svečana dodela diploma - utorak 19. april 2022. godine u 14 časova
Radionica prostorni partizani

Fakultet za graditeljski menadžment-Arhitektura

Saradnja između Univerziteta Union Nikola Tesla i TU Berlina se nastavlja! 14. decembra docenti Marta Brković Dodig i Miloš Milovanović, doktorand Aleksa Babić sa programa za Arhitekturu UUNT-a, predavač i doktorand Zuzanna Tabackova i doktorand Lydia Grešakova sa TU Berlin organizovali su online radionicu ‘Prostorni partizani - prakse centralne i istočne Evrope u borbi za pravo na grad’. Radionica je okupila pojedince i kolektive iz istočne / centralne Evrope koji aktivno učestvuju u oblikovanju svojih gradova i 'borbi' za gradske prostore.