Sve vesti

Obaveštenje o kolektivnom godišnjem odmoru

Poštovani studenti,

"Zaposleni na Univerzitetu "Union - Nikola Tesla" u Beogradu, nastavno i nenastavno osoblje koristiće kolektivni godišnji odmor u periodu od 25.07.2022.god. do 26.08.2022.god. Prvi radni dan je 29.08.2022.god.

Za vreme korišćenja kolektivnog godišnjeg odmora dežuraće sledeće službe: administracija, PPZ i obezbeđenje.  Rešenje o kolketivnom godišnjem odmoru se nalazi na LINKU.

Za opširnije informacije kliknite na vest.

Predupisni i upisni rokovi budućih studenata na Univerzitetu “Union – Nikola Tesla” u Beogradu

Poštovani budući studenti,

Predupisni rok na fakultetima  Univerziteta “Union – Nikola Tesla“ u Beogradu, na sva tri nivoa akademskih studija, traje od  6.06. do 10.06. 2022. godine sa početkom u 11 časova. Namenjen je svima koji su prošle i prethodnih godina završili srednju školu ili vrše prelaz sa drugih fakulteta. Detaljnije informacije o upisnim rokovima, prijemnim ispitima i cenama školarina, možete videti na LINKU.

Neradni dani povodom prvomajskog praznika

Poštovani studenti,

Povodom obeležavanja Praznika rada, Univerzitet “Union – Nikola Tesla“ neće raditi u ponedeljak 2.05.2022. godine i u utorak 3.05.2002. godine.  Univerzitet nastavlja sa radom u sredu, 4.04. 2022. godine.

Srećan Praznik rada želi Vam Univerzitet “Union – Nikola Tesla“.

Neradni dani povodom uskršnjeg praznika

Poštovani studenti,

Povodom obeležavanja uskršnjeg praznika, Univerzitet “Union – Nikola Tesla“ neće raditi u petak 22.04.20022. godine i u ponedeljak 25.04.2002. godine. Univerzitet nastavlja sa radom u utorak, 26.04. 2022. godine.

Srećan Uskrs želi Vam Univerzitet “Union – Nikola Tesla“.

Neradni dani povodom dana državnosti

Opšte

Povodom obeležavanja predstojećeg Dana državnosti Republike Srbije, Univerzitet “Union-Nikola Tesla“ neće raditi u periodu od ponedeljka do srede (14,15. i 16.) februara.   Prvi radni dan je četvrtak, 17. februar 2022. godine.

Srećan Dan državnosti želi vam Univerzitet “Union-Nikola Tesla“.

Novogodišnji i božićni praznici - neradni dani

Opšte

Povodom obeležavanja novogodišnjih i božićnih praznika, Univerzitet “Union – Nikola Tesla“ neće raditi od 1. do 9. januara 2022. godine, dok će 31. decembra 2021. godine raditi skraćeno do 12 časova.

Srećne predstojeće praznike želi Vam Univerzitet “Union – Nikola Tesla“.

Januarski ispitni rok 2022

Opšte

Obaveštavamo vas da januarski ispitni rok počinje 17. januara. Ispiti će se održavati u prostorijama fakulteta uz poštovanje odgovarajućih mera i preporuka za suzbijanje širenja infekcije izazvane virusom KOVID 19. Studenti dolaze na ispit sa ispitnom prijavom, uslov za izlazak na ispite su izmirene sve obaveze predviđene ugovorom.

EUROPEAN TRAINING ACADEMY

Opšte

Profesori Univerziteta “Union – Nikola Tesla“ prisustvovali su on-line treningu agencije EUTA 13,14 i 15 01. 2021. godine. Trening su održala tri člana agencije sa ogromnim iskustvom u pisanju evropskih projekata.

Erasmus povelja za visoko obrazovanje

Opšte

Univerzitet “Union – Nikola Tesla“ je dobitnik "Erasmus povelje za visoko obrazovanje 2021-2027", čime su se stekle mogućnosti konkurisanja na fondove Evropske unije i stvaranju i proširenju saradnje sa evropskim univerzitetima. Erasmus+ je program Evropske unije koji obezbeđuje finansiranje projekata za saradnju u tri oblasti: obrazovanje, mladi i sport. U okviru ovih programa profesori i studenti će imati prilike da konkurišu na više tipova projekata, o kojima se više informacija može naći na sajtu Fondacije Tempus, organizacije koja svojim aktivnostima sprovodi i promoviše Erasmus+ program u Srbiji:https://tempus.ac.rs/

Saradnja sa ruskim Univerzitetom Sinergija

Opšte

Univerzitet “Union – Nikola Tesla“ u okviru svoje bogate medjunarodne saradnje, potpisao je Memorandum o razumevanju i saradnji sa ruskim Univerzitetom Sinergija, iz Moskve. Ovim Memorandumom podstiče se i promoviše naučna i obrazovna saradnja dva univerziteta.  U širokom spektru aktivnosti, od posebnog je značaja razmena studenata i učešće u zajedničkim projektima čime se podstiče razvoj znanja, naročito u oblasti Ekonomije i Preduzetništva.

Prelazak na onlajn nastavu

Opšte

Po preporuci KONUS-a i Kriznog štaba a u cilju zaštite od širenja zaraze virusom KOVID-19, Integrisani Univerzitet  “Union – Nikola Tesla“ uvodi on-line nastavu počev od 27.11.2020. godine do 21.12.2020.godine.