DRUGI MEĐUNARODNI ARHITEKTONSKI KONKURS MIKRO EKO KUĆA 2022

Fakultet za graditeljski menadžment-Arhitektura i urbanizam

Udruženje Ekokultplus, Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu i Magazin za eko arhitekturu i kulturu EKO KUĆA, raspisuju Drugi međunarodni arhitektonski konkurs za idejno arhitektonsko rešenje na temu MIKRO EKO KUĆA 2022.

Drugi međunarodni arhitektonski konkurs MIKRO EKO KUĆA 2022 namenjen je mladim arhitektima, dizajnerima, pejzažnim arhitektima i primenjenim umetnicima starosti do 30 godina i studentima fakulteta iz navedenih oblasti. Koncept mikro kuće predstavlja jedinstvene arhaične objekte locirane u prirodi, koji su teorijski bazirani na ideji o minimalističkoj kući, čiji je fokus na njenim funkcionalnim, formalnim i oblikovnim aspektima, ali i na socijalnim pitanjima. Ona predstavlja mogući odgovor na pitanje o egzistencijalnom minimumu za život.

Rok za predaju radova

1. septembar 2022.

Fond za nagrade iznosi …………..4.000 €

Prva nagrada    ................................2.000 €
Druga nagrada................................900 €
Treća nagrada................................500 €
Specijalne novčane nagrade ..........4x150 €

4 specijalna priznanja studentskim radovima

Više informacija o konkursu možete videti na linku:
www.congress-saee.com
www.ekokucamagazin.com/konkurs2022

Objava rezultata konkursa biće 7. oktobra 2022.

Dodela nagrada obaviće se na svečanom otvaranju tradicionalne Pete međunarodne Manifestacije i Kongresa ODRŽIVA ARHITEKTURA - ENERGETSKA EFIKASNOST (SUSTAINABLE ARČITECTURE - ENERGY EFFICIENCY - SAEE)), u petak, 7. oktobra 2022. godine u 19 časova u centralnom holu Jugoslovenske kinoteke, Uzun Mirkova 1, Beograd.

Poziv na srpskom jeziku možete naći na LINKU, a na engleskom jeziku na LINKU.

Slike

• /uploads/attachment/vest/90/mek_2022-press1en__1_.jpg