Prva međunardona konferencija Univerziteta “Union – Nikola Tesla“a Tesla u Beogradu

Opšte

Univerzitet “Union – Nikola Tesla“ u Beogradu, 24. i 25. 09. 2021. godine bio je domaćin i organizator prve naučne konferencije pod nazivom „Međunarodna konferencija o održivom razvoju i tehnologijama“ („International Conference on Sustainable Environment and Tečnologies“). Konferencija je podržane od strane Ministarstva za prosvetu, nauku i tehnološki razvoj, kao sponzora, kao i Ministarstva za zaštitu životne sredine čiji je predstavnik, specijalni savetnik i šef kabineta ministarke Sara Pavkov svojim prisustvom i pozdravnim govorom podržala konferenciju.

Cilj konferencije je promovisanje održive zajednice, kojoj svi težimo, kroz koncept razvoja održivih gradova, očuvanja životne sredine, očuvanja prirodnih resursa, težnje ka cirkularnoj ekonomiji kao i savremenom i bezbednom razvoju.
U radu konferencije učestvovalo je oko 40 izlagača naučnih radova iz 13 zemalja. Konferencija se odvijala uzivo i prko zoom aplikacije.

Knjigu radova sa „Prve međunarodna konferencija o održivom razvoju i tehnologijama“ možete videti na LINKU.

Fotografije sa konferencije možete pogledati OVDE.

Slike

• /uploads/attachment/vest/36/01630670584.png