Fakultet za međunarodnu politiku i bezbednost

Po završetku studija, studentima Fakulteta za međunarodnu politiku i bezbednost otvaraju se vrata najelitnijih institucija u oblasti diplomatije i bezbednosti. Naši diplomirani studenti osnovnih i master studija rade u ministrastvima Spoljnih poslova, Vojske, Policije. Najbolji studenti posao su dobili u najzatvorenijim institucijama sistema Republike Srbije, u Vojnoobaveštajnoj agenciji, Vojnobezbednosnoj agenciji, Bezbednosno informativnoj agenciji, u Žandarmeriji, Specijalnim antiteroriističkim jedinicama, ali i u širokom sektoru javnih poslova, Institutima društvenih nauka, javnim preduzećima i privatnom sektoru. Studente doktorskih studija, osim temeljnog stručnog teorijskog znanja pripremamo i za specifične diplomatske i bezbednosne veštine  koje širok spektar mogućnosti za sve navedene poslove proširuju i naučno-istraživačkim radom.